Sport

Komentari 186

Luka pratio Dinamovo gaženje Rijeke: Čop je zabio hat-trick

14

Nogometaši Dinama lakše od očekivanog su svladali Rijeku na Maksimiru 4-1 u 20. kolu HNL-a. Junak je bio Duje Čop s hat-trickom, a susret je pratio i Luka Modrić

VIDEO

Strah me kada mi se nešto događa s djetetom, a nije me strah Rijeke, samouvjereno je Kruno Jurčić najavio posljednju utakmicu 20. kola HNL-a .

Trener Dinama zaista nije morao strahovati od nedorasle Rijeke, koja je lakše od očekivanog pala na Maksimiru s 4-1. 'Modri' su imali nesređene račune s Rječanima iz rujna kad su domaćini na Kantridi šokirali Antu Čačića s 3-0.  Jurčić je u 'uzvratu' osvetio svog prethodnika ostvarivši prvu prvenstvenu pobjedu u ovoj godini.

Utakmica je bila 'one man show' u režiji junaka Duje Čopa, koji je zabio hat-trick. Utakmica je praktički rješena u prvih 25 minuta nakon kojih je momčad Elvisa Scorije gubila s velikih 3-0.

Dinamo je poveo već u 7. minuti golom Ivana Krstanovića, kojeg je sjajno na lijevoj strani uposlio Brozović, a Krle je poslao loptu u suprotni kut golmana Mancea.

Gol za 2-0 pao je u 22. minuti, a došao je iz slične situacije, no ovoga puta Čop je bio strijelac na asistenciju Sammira. Sjajni Duje, samo četiri minute kasnije zabio je svoj drugi gol nakon proigravanja Ademija. Rijeka je u prvom dijelu tek jednom ozbiljnije zaprijetila, no Kelava je odbio udarac..

U nastavku se nije dugo čekalo na 4-0, a sjajnu večer Čop je zaokružio hat-trickom ovoga puta zabivši glavom u bliži golmanov kut. Neprepoznatljivi gosti uspjeli su tek ublažiti katastrofu golom Benka u 63. minuti.

'Modri' s osam bodova prednosti nad Hajdukom dolaze na noge Splićanima u velikom derbiju na Poljudu sljedećeg vikenda.

Luka Modrić pratio svoju bivšu momčad s tribina

Rado viđeni gost u Maksimiru bio je večeras Luka Modrić, koji je pauziranje Realove utakmice protiv Raya Vallecana zbog žutih kartona, iskoristio za dolazak u Zagreb. Veznjak 'kraljevskog kluba' pratio je uvjerljivu pobjedu svoje bivše momčadi u društvu još jednog bivšeg igrača 'modrih', ali i Rijeke Boška Balabana.

Humanitarna akcija za Enu Šarac nije bila dovoljan mamac za navijače

Utakmica Dinama i Rijeke bila je dio humanitarne akcije za pomoć bolesnoj osječkoj heroini Eni Šarac (18). Kako je izvršni predsjednik 'modrih' Zdravko Mamić na konferenciji za medije prije nekoliko dana najavio, prihod od prodanih ulaznica ide za liječenje bolesne Ene, no plemenita akcija nije pobudila veći interes navijača. Na Maksimiru se skupilo oko 3000 gledatelja, a Mamić je obećao, da ako se prihodom ne skupi dovoljno novaca za operaciju, sam će namiriti razliku.

Bad Blue Boysi su transparentom pružili podršku svojem omiljenom treneru Josipu Kužeu, koji također boluje od zloćudne bolesti,

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+.